Mit tehetünk a felújításkor, ha tényleg szeretnénk tenni a környezetünkért?

A környezetszennyezést hajlamosak vagyunk összekötni a füsttel, a kipufogógázzal. Pedig a ház, amelyben élsz, környezetszennyezőbb lehet, mint az autód. De akkor mégis mit tehetünk, ha tényleg szeretnénk tenni a környezetünkért, a felújítás során is? Van pár ötletünk…

Élhetünk egy faházban az erdőben, de ha a meleg víz be van csatornázva, akkor jó eséllyel máris szennyezzük a környezetet. Egy liter víz felmelegítéséhez ugyanis nem kevés energia kell. Az energia előállítása pedig a legtöbb esetben környezetszennyezéssel jár. És ez csak egy azok közül a dolgok közül, amellyel otthon is szennyezzük a környezetünket. Még akkor is, mikor épp alszunk. 

Megmarad a kényelem, megmarad a bolygó is

Ma már abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy úgy tudunk környezetbarát életmódot folytatni, hogy közben a kényelmünkön szinte nem esik csorba. A napelemek, az elektromos autók, a bio mosó- és kozmetikai szerek mind-mind a komfortérzetünket növelik, miközben földünknek kevésbé ártanak. 

Nem beszélve arról, hogy a manapság felhúzott házak sem szennyezik annyira a környezetet, mint korábban.  Ehhez az kell, hogy tartós anyagokból és segédanyagokból épüljenek, kevés hulladék és káros anyag keletkezzen az építkezés során, fenntartásuk pedig energia- és költséghatékony legyen. 

A fenntartható ház jóval értékesebb is

Sokunknak bizony fontos az is, hogy a ház, amelyet építünk, az később is megtartsa az értékét. Gondoljunk bele, hogy 20-30 év múlva mennyivel könnyebb lesz magas áron eladni egy fenntartható technológiával és szemlélettel készült házat, mint egy olyat, amely még a hagyományos módon épült. 

30 év múlva nagy eséllyel már nem lesznek benzines és dízel autók, így azokat eladni sem tudjuk. Hasonló változás pedig már az ingatlanpiacon is elindult, még ha nem is olyan gyorsan, mint az autóknál.

Sokáig környezetbarát anyagok

A Mapei már évek óta így tervez, így dolgozik: a lehető leghatékonyabb, legtartósabb segédanyagok gyártása, amelyek mind a használat során, mind azután védik a lakók és a bolygó egészségét. Ez nálunk valóban elsődleges szempont, hiszen egy tartós segédanyagnál, amely hosszú évekig ott lesz a házak falán, padlóján, fontos, hogy környezet- és egészségbarát legyen. Ha a te otthonodban is ilyen segédanyagokkal végzik a felújítást, máris rengeteget tettél a környezetvédelemért.

A fenntarthatóság a Mapei egyik sarokköve. Egyre tartósabb, magas minőségű és alacsony környezeti terhelésű termékek létrehozásával konkrétan hozzájárulunk az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez. A termékeink összetételének optimalizálásával megtettük az első lépést.

Tíz évvel ezelőtt elsőként vezettük be a Keraflex Maxi S1 Zero-t, a hidegburkolatokhoz való cementkötésű ragasztónkat. Mindezt a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tettük. Ez a ragasztó az egyik legkelendőbb és legnépszerűbb termékünk a világon. Annak érdekében, hogy a piacon elérhető “karbonsemleges” kerámiákkal megvalósítható legyen egy teljesen karbonsemleges burkolat is, a Mapei 2022-ben úgy döntött, hogy ellensúlyozza az Ultracolor Plus fugázóanyag globális CO₂-kibocsátását. Így ma már “0” CO2 kibocsátású burkolat is kialakítható termékeinkkel! A „Zero” a termékeknél az életciklusuk során teljes mértékben kompenzáljuk a gyártás során keletkezett CO2-kibocsátást. Egyre csökkentjük a gyártás, szállítás, beépítés során keletkező CO2 mennyiséget, növeljük a termékeink tartósságát és finanszírozzuk és ösztönözzük a megújuló energiaforrások használatát, új erdők telepítését. Az ezzel kapcsolatos aktivitásainkat független intézetek tanúsítványaival igazoljuk. Ma a Mapei folyamatosan új termékekkel bővíti a „klíma-semleges” ZERO termékeik portfólióját.

Ha szakmai tanácsra lenne szükséged a környezetbarát felújítással kapcsolatban, keresd fel honlapunkat és kérdezz szakértőinktől. Mi elsőre végleges megoldásokban gondolkodunk.

Oszd meg te is